Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Grażyna Bąkiewicz

W poniedziałek, 16 maja o godzinie 11.30, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipianach w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam- wchodzę odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą autorką książek dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, Grażyną Bąkiewicz. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół w Lipianach, a także przedstawiciele grona pedagogicznego.

Podczas spotkania panowała iście domowa atmosfera. Pani Grażyna to osoba niezwykle miła, otwarta, mająca dystans do siebie, a przede wszystkim umiejąca zainteresować i zaintrygować swoimi opowieściami reprezentantów każdej kategorii wiekowej. Wszyscy zgromadzeni byli pod wrażeniem zarówno zdolności pisarskich, jak i retorycznych autorki. Pisarka przedstawiła krótko swoją drogę do spełnienia, jakim okazało się być dla niej przelewanie na papier obrazów powstających w jej niezwykle rozwiniętej wyobraźni. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest dla niej obcowanie z piórem. Młodzież otrzymała wiele cennych rad, mających pomóc realizacji ich marzeń, które według Pani Bąkiewicz spełniają się zawsze kiedy gorąco tego pragniemy i dajemy z siebie wszystko, by dopomóc szczęściu.

Krótkie streszczenie treści książek, wywołało niezwykłe zainteresowanie przybyłych gości, a także uruchomiło lawinę pytań, na które Pani Bąkiewicz odpowiadała z pasją i oddaniem.

Istniała możliwość zakupu książek autorstwa naszego gościa, a także otrzymania wpisu z dedykacją, z czego rzecz jasna wiele osób skorzystało.

Pani Grażyna wywarła ogromne wrażenie na młodych i tych odrobinę starszych słuchaczach. Tchnęła w nich nadzieję na to, że marzenia naprawdę się spełniają, czego doskonałym przykładem jest jej życie i twórczość, ciesząca się wielkim zainteresowaniem czytelników.

Mottem przewodnim spotkania autorskiego z Panią Grażyną Bąkiewicz mogą więc stać się słowa jej brazylijskiego kolegi po fachu, Paulo Coelho:

"Kiedy się czegoś mocno pragnie, to cały wszechświat działa potajemnie na naszą korzyść."