SPOTKANIE AUTORSKIE Z SYLWIĄ TROJANOWSKĄ

15.05.2018r.    Godz. 10.00 – 13.00

SPOTKANIE AUTORSKIE

Autor - Sylwia Trojanowska

1. Przywitanie uczestników i przedstawienie założeń spotkania.

2. Krótka prezentacja autorki i jej dorobku artystycznego (działalność teateralna i związana z tworzeniem powieści).

3. Analiza stylu pisarskiego autorki.

4. Charakterystyka pracy nad powieściami:

a) Początki,

b) Inspiracje,

c) Proces twórczy,

d) Trudności i wyzwania,

e) Warsztat pisarski,

f) Ciekawostki dotyczące procesu twórczego.

5. Budowanie powieści:

a) Idea,

b) Osnowa społeczna,

c) Wartości,

d) Podbudowa motywacyjna i wspieranie rozwoju osobistego.

6. Tworzenie własnych historii - praca zespołowa z zadaniem twórczym:

a) Idea zadania,

b) Poszukiwanie inspiracji,

c) Podział ról,

d) Burza mózgów,

e) Praca twórcza - napisanie krótkiej historii, zgodnej z wytycznymi.

7. Głośne czytanie swoich historii na forum grupy.

8. Pytania od uczestników.

9. Rozmowy indywidualne.

Kilka słów o Sylwii Trojanowskiej

Jestem szczecinianką, pasjonatką regionu Pomorza Zachodniego.

W 2014 roku premierę miały moje dwie sztuki teatralne: "4 KUTeASY" oraz " Okna". Obydwie sztuki w brawurowy sposób zostały wystawione przez Teatr Brama.

W 2015 roku premierę miała moja pierwsza powieść, "Szkoła Latania". Napisana jako powieść obyczajowa, głównie dla kobiet, zyskała bardzo duże grono odbiorców.

Kolejne powieści, tj. "Blisko chmur", "Szept wiatru", "A gdyby tak..." zyskały doskonałe recenzje oraz znalazły się na wysokich miejscach w notowaniach wiodących księgarń. Doczekały się również swoich audiobooków.

Moje powieści znajdują się w bardzo wielu bibliotekach publicznych w Polsce oraz poza jej granicami. Należą do poczytnych lektur.

Przeprowadziłam wiele spokań autorskich dla dorosłych oraz dla młodzieży. Zrealizowałam wiele warsztatów kreatywnego pisania dla młodzieży.

W czasie, kiedy nie piszę, jestem trenerem biznesu i coachem. Praca ta daje mi olbrzymią satysfakcję, gdyż to co w życiu bardzo wysoko cenię, to kontakt z drugim człowiekiem.