Teatr "Maska" z Krakowa

Nasza biblioteka przygotowała ciekawą propozycję dla naszych najmłodszych czytelników. Na zaproszenie dyrektor biblioteki – Marioli Dębeckiej, przyjechali aktorzy z teatru „Maska” z Krakowa.  Dla naszych milusińskich zaprezentowano dwa spektakle pt. „Wielka ucieczka” i „Skradzione mądrości”.

Pierwsze przedstawienie w sposób zrozumiały dla dzieci wskazuje odpowiednie wzorce zachowań. Pomaga zrozumieć, dlaczego należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w wolnym czasie. Ponadto ostrzega przed używkami takimi jak: alkohol, narkotyki, papierosy.

Udział dzieci w widowisku dodatkowo pomoże dzieciom zapamiętać najważniejsze zasady i ułatwi korzystanie z tej wiedzy w przyszłości.

Drugie przedstawienie pokazuje, jak niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z literaturą. Książki bowiem rozwijają ich wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. „Skradzione mądrości” to pełna humoru i akcji opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą.

Po reakcjach uczestników można stwierdzić, że spektakle bardzo przypadły do gustu, co nas bardzo cieszy, ponieważ jak wiadomo radość dziecka jest bezcenna.

Galeria http://bibliotekalipiany.pl/node/198