Dzień Babci i Dziadka w bibliotece

Niecodziennym wydarzeniem jakie odbyło się w sobotę 23 stycznia 2016 roku lipiańskiej bibliotece było spotkanie czytelnicze z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowane przez nauczycielki z Zespołu Szkół w Lipianach, Jolantę Jakubowską, Małgorzatę Chmielewską  i Jolantę Schmach we współpracy z pracownikami biblioteki publicznej.

Obchody święta przebiegały pod hasłem „Co babcie i dziadkowie czytali, kiedy byli mali”, i były wstępem do udziału w projekcie czytelniczym Znani czytają dzieciom.

Odwiedziło nas w tym dniu wiele babć i  dziadków w towarzystwie swych wnucząt. Jednym z punktów programu było głośne czytanie bajek.

Jako pierwsi przeczytali naszym milusińskim pani Halina Boguszewska oraz burmistrz Lipian pan Krzysztof Boguszewski, którzy także są już dziadkami. Pozostali goście opowiadali o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa  a  nawet recytowali zapamiętane wiersze. Wiele radości sprawiły wszystkim zgadywanki oraz wspólne zabawy ruchowe w jakie bawili się babcie i dziadkowie, kiedy byli w wieku swych wnucząt.

Miłym przerywnikiem w zabawach był słodki poczęstunek. Goście obejrzeli z zainteresowaniem wystawę portretów dziadków narysowanych przez najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz nowości książkowe zakupione do biblioteki szkolnej w ramach projektu Książki Naszych Marzeń.

Galeria: http://bibliotekalipiany.pl/node/188