Tablety w Twojej bibliotece

W ramach Programu Rozwoju Bibliotek został ogłoszony konkurs pod nazwą „Tablety w Twojej bibliotece”. Polega on na tym, że Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) wyposaży w tysiąc tabletów biblioteki, które zostaną wyłonione w konkursie. Do 23 stycznia 2015 roku trwał nabór wniosków. Nasza Biblioteka skorzystała z okazji i zgłosiła się do ww. projektu. 31 stycznia otrzymaliśmy informację, że oceniono nas pozytywnie i przyznano 3 tablety. W ramach tego otrzymamy sprzęt o wartości 6311,37 zł, w którego skład wchodzą tablety Apple iPad Air 16GB Wi-Fi oraz następujące akcesoria: ramkę – stojak, linkę stalową do fizycznego zabezpieczenia tabletów, czujnik lasso oraz centralkę alarmową do zabezpieczenia elektronicznego, rysik, słuchawki stereofoniczne z mikrofonem, etui, przejściówkę do rzutnika, zestaw do czyszczenia tabletów. Do konkursu wpłynęło 651 wniosków, z czego „tylko” 230 otrzymało pozytywną opinię. Także nie było łatwo. Dzięki pozyskaniu nowego sprzętu biblioteka poszerzy i uatrakcyjni swoją ofertę. O dalszych etapach realizacji projektu powiadomimy w późniejszych terminach.