Spotkanie autorskie z Katarzyną Campbell

Dnia 14 maja w naszej Bibliotece gościła pani Katarzyna Campbell, pochodząca ze Strzelec Krajeńskich autorka książeczek dla dzieci. Spotkanie to odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek oraz z okazji obchodów Roku Czytelnika. W spotkaniu z poetką brały udział przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka oraz uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Lipianach. Na wstępie pani Katarzyna zaprezentowała dzieciom swoją twórczość. Kolorowe książeczki przykuwały uwagę najmłodszych natomiast odczytane przez uczestników zabawne wierszyki pozwoliły zapoznać się z ich treścią, w którą dzieci z zainteresowaniem się wsłuchiwały.
Pani Katarzyna przedstawiła również drugą swoją pasję, czyli tworzenie różnych kształtów z balonów. Pokaz urozmaicony był sztuczkami, w które zaangażowała także dzieci. Miały on za zadanie m.in. nabić na patyki balony w taki sposób, aby nie pękły. Niesamowitą frajdę sprawiła dzieciom zabawa balonową kulą, którą Pani Katarzyna podarowała grupie na zakończenie spotkania. Każde dziecko otrzymało też prezent, dziewczynki balonowego pieska a chłopcy balonowy miecz.