Teatr Moralitet

17 września w Bibliotece odbyły się dwa spektakle teatralne, skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym,  zaprezentowane przez aktorów z Profilaktyczno – Edukacyjnego Teatru dla Dzieci i Młodzieży „MORALITET” z Krakowa.

Pierwszy z nich, pt. „Smoczy festyn”, poruszał tematykę prozdrowotną. Uświadomił dzieciom jak potrzebne jest naszemu organizmowi zdrowe odżywianie i utrzymanie sprawności fizycznej. Przestrzegał również przed niekontrolowanym zażywaniem lekarstw.

Drugie widowisko pt. „O Panience Miotełce co sprzątać nie chciała” dotyczyło tematu ochrony środowiska, segregacji śmieci oraz higieny osobistej. Dzieci dowiedziały się, dlaczego trzeba chronić środowisko i dbać o higienę osobistą. Poznały takie pojęcia jak recykling czy segregacja odpadów.

Oba przedstawienia miały charakter interaktywny. Spektakle, pomimo ważnego przekazu, przedstawione były w sposób bajkowy. Postaci wesołe i sympatyczne, nie wzbudzały uczucia strachu i lęku wśród dzieci. Galeria