Kurs komputerowy dla Seniorów

Kurs komputerowy

W dniach 19.03 do 25.04 2013 roku w siedzibie Biblioteki odbył się bezpłatny kurs komputerowy dla Seniorów. Przeprowadzenie kursu było możliwe dzięki dofinansowaniu z Fundacji Orange. W kursie uczestniczyło 12 osób. Stworzono 4 grupy. Każda z grup odbyła dwutygodniowe szkolenie. Celem było zapoznanie uczestników z podstawą obsługi komputera i Internetu.

Pierwsza część szkolenia obejmowała zapoznanie się z systemem Windows, w którym tworzono foldery do których zapisywano pliki oraz obsługę aplikacji PAINT i WORD (m.in. kopiowanie i wklejanie grafiki z PAINTA do WORDA). Druga część poświęcona była Internetowi. Uczestniczy założyli sobie pocztę elektroniczną i nauczyli się ją obsługiwać. Za pomocą wyszukiwarek wyszukiwali strony internetowe dotyczące ich zainteresowań. Zapoznano się także z możliwościami jakie dają portale społecznościowe i komunikatory.

Seniorzy z wielkim zapałem i zainteresowaniem  uczestniczyli w zajęciach i już po kilku spotkaniach widać było efekty ich pracy. Większość uczestników chciałoby kontynuować naukę i poszerzać wiadomości z zakresu poznawania możliwości jakie niesie Internet. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Galeria

X