Monika Sawicka w lipiańskiej bibliotece

Warsztaty literackie - Monika Sawicka

Pod hasłem „Emocje w procesie twórczym. Pisz sercem i rozumem” dnia 14 maja w godzinach od 9 do 12 odbyły się w naszej bibliotece warsztaty literackie, w której uczestniczyli licealiści z 2 klasy LO Zespołu Szkół w Lipianach. Warsztaty prowadziła Monika Sawicka – pisarka, dziennikarka, współzałożycielka Fundacji „VADE MECUM – chodź ze mną” im. Sandry Brędowskiej. Podczas warsztatów młodzież uczyła się wyznaczać rolę emocji w procesie twórczym.

Warsztaty były podzielone na dwie części, teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat procesu twórczego, w części praktycznej pracowali nad tekstem, w którym należało wyszukać i nazwać emocje w nim zawarte. Kolejnym zadaniem uczestników spotkania było dopisanie własnego zakończenia historii przedstawionej w analizowanym tekście. W nagrodę za sumienną pracę licealiści otrzymali w prezencie książki autorki.

W godzinach popołudniowych okazję do spotkania z pisarką mieli mieszkańcy naszego miasta. Monika Sawicka, autorka wielu książek m.in. „Kruchości porcelany”, opowiadała o swojej twórczości, m.in. skąd czerpie inspiracje do swoich powieści. Jej narracja zaciekawiła uczestników spotkania. Po wysłuchaniu opowieści uczestnicy spotkania zadawali pytania, na które Pani Monika odpowiadała w sposób zwięzły i konkretny. Po spotkaniu można było nabyć jej książki zarówno te starsze jak i najnowsze z dedykacją pisarki. Galeria.