Przedstawienie teatralne w MiGBP w Lipianach

Dnia 16 września 2010 na zaproszenie pani Marioli Dębeckiej - dyrektora Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej zawitał do Lipian teatr MORALITET z Krakowa.

Zaprezentował on trzy spektakle profilaktyczno - edukacyjne skierowane głównie do młodzieży szkolnej, poruszające tematy przeciwdziałania agresji i przemocy oraz uczące zasad prawidłowego  zachowania się na drodze.

Pierwszy z nich, przeznaczony dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej, nosił tytuł „Nie-Śpiąca Królewna”. Widowisko to promowało bezpieczne poruszanie się po drogach. Ze względu na swój interaktywny charakter w występ zostały zaangażowane dzieci. Dla klas szóstych szkoły podstawowej przygotowano przedstawienie „Zalogowany”. Tematem były  zagrożenia płynące z Internetu oraz sposoby na uniknięcie cyberprzestępstw. Klasa pierwsza liceum mogła obejrzeć spektakl „Mój kraj – Polska” szerzący wartości patriotyczne, aby z poszanowaniem wyrażać się o wszystkim co polskie.